Zkušenosti s uplatňováním novely Zákoníku práce

jmenovitě ustanovení § 203 a souvisejících týkajících se překážek v práci na straně zaměstnance (z důvodu obecného zájmu)

 

 

Sdružení Pionýr zahájilo jednání v otázce uvolňování dobrovolných pracovníků s dětmi a mládeží na tábory a obdobné akce.

Prosíme touto cestou o vyplnění krátkého dotazníku, který využijeme pro přípravu podkladů k dalším jednáním. Do dotazníku potřebujeme uvádět údaje týkající se roku 2007 a 2008 v návaznosti na novou úpravu Zákoníku práce – nahrazení Vyhlášky FMPSV č. 18/1991 Sb. ustanovením přímo v zákoně, konkrétně, cit., kráceno:

§ 203 Jiné úkony v obecném zájmu

(2) Pracovní volno pro jiný úkon v obecném zájmu zaměstnanci

i)  k činnosti vedoucích táborů pro děti a mládež, jejich zástupců pro věci hospodářské a zdravotní, oddílových vedoucích, vychovatelů, instruktorů, popřípadě středních zdravotnických pracovníků v táborech pro děti a mládež; přísluší pracovní volno v nezbytně nutném rozsahu, nejvýše však 3 týdny v kalendářním roce, pokud tomu nebrání vážné provozní důvody na straně zaměstnavatele a za podmínky, že zaměstnanec nejméně po dobu 1 roku před uvolněním pracoval soustavně a bezplatně s dětmi nebo s mládeží. Podmínka soustavné a bezplatné práce se nevyžaduje, jde-li o tábory pro zdravotně postižené děti a mládež,  …

m) k činnosti při organizované zájmové tělovýchovné, sportovní nebo kulturní akci a nezbytné přípravě na ni; přísluší pracovní volno v nezbytně nutném rozsahu, pokud tomu nebrání vážné provozní důvody na straně zaměstnavatele.

 

pokračuj